V krásných prostorách Evangelického kostela v Šumperku se v pátek 4. září 2020 uskutečnil benefiční koncert východočeského písničkáře a kapelníka folkrockové skupiny Oboroh Slávka Klecandra.

Koncert uspopořádal partnerský sbor Českobratrské církve evangelické ve prospěch našeho střediska. Slávek Klecandr si šumperské publikum podmanil svým uměním hry na kytaru i charismatickým hlasem. 

Díky štědrosti návštěvníků koncertu se podařilo na dobrovolném vstupném vybrat 4.000 Kč. Tato částka bude použita jako základ prostředků, které budeme v roce 2021 potřebovat vynaložit na obnovu lávky přes říčku Mertu. Současná lávka je z technického i bezpečnostního hlediska v havarijním stavu. Rádi bychom i nadále zachovali park u Diakonie průchozí pro klienty, návštěvníky i zaměstnance střediska. Stejně, jako hudba, i mosty spojují lidi...

Do konce roku připravují naši partneři z Evangelického farního sboru v Šumperku další dva benefiční koncerty pro středisko. Pakliže to dovolí epidemiologická situace, můžete se těšit na houslový koncert v říjnu a v listopadu na souznění klavíru s hobojem.