V neděli 13. října 2019 se prostory velké jídelny rozezněly slavnostními tóny sborového zpěvu. Členové Spolku evangelických církevních hudebníků využili svého setkánív Šumperku a nabídli nedělní vystoupení Diakonii Sobotín. Pod vedením sbormistra Ladislava Moravetze zazněly písně převážně s duchovní tématikou, ale také písně s lidovými motivy. V pestré mozaice stylů i žánrů si každý z posluchačů našel to, co bylo jeho srdci blízké. Jedna z klientek Domova pro seniory se neubránila dojetí: "Jsem tak ráda, že jsem měla možnost se zúčastnit. Víte, já jsem původně ani jít nechtěla, necítím se poslední dobou dobře a příliš nevyhledávám společnost. Paní pečovatelka mě musela trochu přemlouvat, ale teď opravdu nelituji. Bylo to překrásné!" A skupina dam z Domova se zvláštním režimem, které nevynechají jediný koncert si libovala: "To byl senzační koncert, všichni byli skvělí a pan sbormistr, když zahrál na harmoniku, no to bylo něco! Mohlo to být klidně delší, vůbec bychom se nezlobily."

Velké poděkování členům Spolku evangelických církevních hudebníků právem patří. A až se příště sejdou poblíž, v Sobotíně najdou nadšené posluchače.

Atmosféru koncertu přibližují fotografie Jakuba Pavlúse a Jany Dvořáčkové.